Ten poradnik przedstawia LeBlanc – Oszustke. To postać o bardzo wysokim skill-capie, która skupia się na przeszkadzaniu przeciwnikowi za pomocą swoich umiejętności. Zanim zacznę, chciałbym powiedzieć, że support LeBlanc jest bardzo niekonwencjonalnym pickiem. Chociaż prawidłowo prowadzona support LeBlanc jest viable, twoja drużyna może cię odwodzić od tego wyboru, ponieważ LB nie jest zbyt popularna jako support. Jeżeli cała twoja drużyna jest przeciwko twojemu wyborowi, zwłaszcza podczas gry rankingowej, to może lepiej wybrać bardziej tradycyjnego supporta, żeby nie zniszczyć morale drużyny.


Podobnie jak Elise, LeBlanc jest bardzo agresywnym supportem, więc jeśli wolisz trzymać się z tyłu wybierz Sorakę. Cel supporta LeBlanc to zapewnienie twojemu ADC fragów, oraz ratowanie go za pomocą swojego W oraz silence. Support LB „błyszczy” zwłaszcza na liniach 2v1, kiedy to może karać przeciwnika za każdy, nawet malutki błąd.


UMIEJĘTNOŚCI


Lustrzany obraz – Gdy poziom zdrowia LeBlanc spadnie poniżej 40%, automatycznie staje się ona niewidzialna na pół sekundy. Gdy ta umiejętność zniknie, LeBlanc tworzy Lustrzany Obraz, który nie zadaje żadnych obrażeń i trwa do 8 sekund.


Jej pasyw jest tak użyteczny jak podczas gry na środkowej alei. Okazjonalnie będziesz mógł wydostać się z dziwnej sytuacji, ponieważ twój klon rozproszy przeciwnika i da ci czas na ucieczkę. Częściej niż rzadziej twój passive po prostu się uaktywni i będzie wyglądał jak fioletowa wersja ciebie.
Pieczęć Ciszy – LeBlanc wystrzeliwuje w kierunku celu kulę, zadając obrażenia magiczne i oznaczając cel na 3,5 sekundy. Jeśli cel otrzyma obrażenia od jednej z umiejętności LeBlanc, pieczęć uruchamia się, zadając obrażenia i uciszając cel.

Na środkowej alei ta umiejętność jest twoim głównym źródłem dmg. W early game na bocie również może do tego służyć. Uważaj z harrasowaniem za pomocą Q ponieważ szybko możesz pozbyć się many. Najważniejszą funkcją tej umiejętności w teamfightach jest silence. 2 sekundowy silence może pozbawić przeciwnego AP – carry możliwości wpływu na teamfight. Pamiętaj że uciszony przeciwnik nie może użyć flasha. Wykorzystaj to podczas ganków.Zniekształcenie – LeBlanc błyskawicznie przenosi się do wybranej lokacji, zadając obrażenia magiczne pobliskim jednostkom. W ciągu następnych 3 sekund może ponownie użyć Zniekształcenia, aby powrócić do początkowej lokacji.To twoja główna umiejętność, od której zależy czy będziesz postrzegany jako dobry czy zły gracz.
Twoje W jest bardzo ważny przy juke’ach , przy ustawianiu sie do użycia kolejnych umiejętności, do uruchomienia pieczęci, czy nawet do obrony twojego AD – carry przed umiejętnościami wroga. Najlepszym przykładem jest grab Blitzcranka. Jeżeli specjalnie użyjesz W prosto w grab’a, a następnie będziesz naciskał W wystarczająco mocno możesz wrócić do poprzedniej pozycji zanim użyje podrzutu, co skutecznie zneutralizuje grab’a. Używałem tego tricku wiele razy, aby uratować AD-carry przed niechybną śmiercią. Kolejnym przydatnym trickiem użycie W do miejsca, w którym chcesz postawić warda, a następnie szybki powrót. Pomoże ci to uniknąć przeciwników czekających w krzakach.
Eteryczne Łańcuchy – LeBlanc ciska widmowe łańcuchy w kierunku miejsca docelowego. Jeśli trafi jednostkę wroga, najpierw zada obrażenia magiczne i zmniejszy jej prędkość ruchu o 25%. Jeśli cel pozostanie w kajdanach przez 2 sekundy, otrzyma dodatkowe obrażenia magiczne i nie będzie mógł się poruszyć.

Ten skill, podobnie jak kokon Elise, umożliwia ci zabicie przeciwnika. Maksymalizuje ją jako pierwszą, by zmniejszyć CD oraz zwiększyć czas trwania snare. Możliwości użycia tej umiejętności można wymieniać w nieskończoność. Możesz zatrzymać przeciwnego carry i pozbawić go możliwości ucieczki albo uniemożliwić przeciwnikowi dostanie się w pobliże twoich carry. Prawie zawsze używam swojego R razem z E aby móc zatrzymać 2 przeciwników naraz (albo 2 razy tego samego).

Linki sponsorowane
Naśladowca – LeBlanc może rzucić potężniejszą wersję poprzednio rzuconego zaklęcia.
LeBlanc może ponownie rzucić ostatnie rzucone zaklęcie. To zaklęcie zadaje obrażenia zwiększone o 10/25/40%.

Superumiejętność LeBlanc pozwala jej na użycie danej umiejętności drugi raz przy zwiększonej efektywności. Jak wspomniałem wyżej zazwyczaj używam jej do ponownego użycia Eterycznych Łańcuchów podczas teamfightów czy nawet na lini. Możliwość podwójnego snare na przeciwnym AD-carry powoduje jego śmierć, o ile twój AD-carry jest mniej więcej na podobnym poziomie. Może zostać użyta to wymyślnych juke’ów lub po prostu do podwójnego skoku.


Przedmioty:
Prawie zawsze kupuje standardowe przedmioty dla supporta. Kamień Fizoficzny i Rubin Widzenia to podstawowe przedmioty które zapewnią ci dodatkowe złoto i trochę wytrzymałości. Szczęśliwy Sztylet Kage’a to świetny trzeci przedmiot ponieważ wygeneruje jeszcze więcej złota i zwiększy twoje obrażenia. Jeżeli w early udało ci się zyskać przewagę sztylet możesz ulepszyć do Morellonomicon’a. Pamiętaj że zapewnianie wardów to twój główny cel, więc nie przegraj gry przez skupianie się na AP, zapominając przy tym o zapewnianiu wizji.


Gra:
Podczas walk w alei skup się na kontroli krzaków. Jeżeli to możliwe zpus***cie i przejmij kontrolę nad dalszymi krzakami. Dzięki temu możesz spokojnie ustawić się i użyć Eterycznych Łańcuchów. Jeżeli przeciwnika zasłaniają miniony użyj Zniekształcenia aby ustawić się na czystej pozycji. Postaraj się jednak odskoczyć na jak najmniejszą odległość, aby w razie potrzeby uciec i nadal trzymać przeciwnika w zasięgu łańcucha do momentu, w którym przeciwnik nie dostanie snare’a.

Podczas walki możesz wskoczyć w pobliże przeciwnika, aby użył swoich umiejętności, a następnie wrócić w bezpieczne miejsce. Bądź ostrożny i nie zgiń. Inną możliwością jest trzymanie się blisko twoich carry i neutralizowanie niebezpieczeństw za pomocą łańcuchów.