Opis postaci oraz jej zalet i wad

Renekton jest coraz częściej wybieranym championem, według nas bardzo mocnym. Potrafi zdominować laning phase, jak i lategame. Jest bardzo wytrzymały i zadaje spore bazowe obrażenia. Nierzadko widzimy go w sytuacji 1v2 na bot lane, gdzie radzi sobie całkiem przyzwoicie. Niestety, jest dość zależny od feedu, a po przegranej linii ciężko wrócić mu do gry. Dodatkowo, bez ultimate nie jest w stanie wyrządzić ogromnych szkód w teamfighcie. (Z ultimate sieje zniszczenie)

Zapraszam do lektury poradnika.

Linki sponsorowane
Masteries

Istnieją dwa warianty rozdania punktów w masteries. Zależy to od naszego stylu gry i przeciwnika, na którego gramy.

Defensywne:


Ten zestaw masteries wybieramy, kiedy mamy ciężkiego przeciwnika (Jayce / Darius) lub gramy 1v2.

Ofensywne:


Tak rozkładamy masterki, jeśli nastawiamy się na dominację linii.Runy

Marki:
Flat AD - Dają sporą przewagę w wymianach, a w przypadku naszego krokodyla, lekko zwiększa to nasz sustain.
Seale:

Flat armor - niezastąpione. Dają nam przewagę w early game i pozwalają więcej wytrwać.
Glyphy:

Magic resist flat / per lv - Można zamienić na coś innego, jednak polecamy właśnie te, gdyż nawet niektórzy championi AD zadają trochę magic damage’u, a w przypadku AP topa, jest nam łatwiej sobie poradzić.
Quinty:

Flat AD – Dają sporą przewagę w wymianach, a w przypadku naszego krokodyla, lekko zwiększa to nasz sustain.


Reign of Anger - Renekton otrzymuje 50 % więcej furii ze wszystkich źródeł gdy jego zdrowie jest poniżej połowy

Ciekawa i przydatna pasywka. Jeśli budujemy się pod tanka, to i tak mając mniej niż połowę HP, bedzie ciężko nas zabić, a nasze skille będą potężniejsze.


Cull the Meek - Renekton wykonuje atak swą bronią, zadający 60/90/120/150/180 (+0.8) pkt. obrażeń fizycznych pobliskim przeciwnikom , zyskując zdrowie równe 5% zadanych obrażeń. Maksymalna wartość to 50/75/100/125/150. Trafienie wrogich bohaterów przywraca 4 razy więcej życia.

Premia przy 50 pkt. Furii: Obrażenia zwiększone do 90/135/180/225/270 (+1.2) pkt. Stopień uzdrowienia wzrasta do 10%, maksymalnie 150/225/300/375/450.

Nasz główny AoE damage w early/mid game. Warto maksować na początku w celu zwiększenia sustainu.


Ruthless Predator - Renekton atakuje dwukrotnie, zadając 1.5 pkt. obrażeń fizycznych (10/30/50/70/90 + 150% obrażeń od ataku) i ogłuszając przeciwnika na 0,75 sekundy. Każdy cios nakłada efekty przy trafieniu.

Premia przy wydaniu 50 pkt. Furii: Renekton atakuje trzykrotnie, zadając 2.25 pkt. obrażeń fizycznych (15/45/75/105/135 + 225% jego obrażeń od ataku) oraz ogłusza przeciwnika na 1,5 sekundy.

Skill ułatwiający focusowanie celu podczas walk. Stunujemy np. AD Carry i staje się on łatwym kąskiem dla naszej drużyny.


Slice and Dice

Slice: Renekton rzuca się do przodu, zadając 30/60/90/120/150 (+0.9) pkt. obrażeń fizycznych. Trafienie celu umożliwia przez 4 sekundy użycie Dice.

Dice: Renekton rzuca się do przodu, zadając 30/60/90/120/150 (+0.9) pkt. obrażeń fizycznych.

Dice – premia przy 50 pkt. Furii: Obrażenia zwiększone do 45/90/135/180/225 (+1.35) pkt. Pancerz trafionych przeciwników zostaje osłabiony o 15/20/25/30/35% na 4 sekundy.

Przyzwoitej długości dash, pozwalający uciekać z niebezpiecznych sytuacji. Idealny do gonienia, ponieważ jeśli trafimy w przeciwnika, możemy dashnąć się drugi raz.


Dominus - Renekton przeobraża się w formę Tyrana, zyskując dodatkowe zdrowie i zadając obrażenia wrogom dookoła. W tej postaci zyskuje on co jakiś czas punkty Furii. Renekton otacza się mroczną energią na 15 sekund, zyskując 300/450/600 pkt. zdrowia. W trakcie działania umiejętności zadaje 40/70/100 (+0.1) pkt. obrażeń magicznych pobliskim wrogom i zyskuje 5 pkt. Furii na sekundę.

Jest to ult zdecydowanie z ogromnym wpływem na teamfight. Zadajemy spory damage wszystkim wokół siebie, w dodatku jesteśmy prawie nie do zabicia. Warto stać w pobliżu jak największej grupy przeciwników, nie zapominając o focusowaniu najważniejszych celów.Kolejność rozwijania umiejętności

-> -> lub

Q jest naszym najważniejszym skillem w laningu. Za jego pomocą będziemy się leczyć i zdejmować fale creepów. W lub E rozwijamy według uznania, jednak wcześniejsze rozwinięcie W da nam większe obrażenia na naładowanej furii (przelicznik 225% AD) . Pamiętaj, aby na poziomie 6, 11 i 16 dodać punkt w ultimate.


Summoner Spells
+ lub +

Nie ma tu żadnego odstępstwa od normy. Możemy wziąć Teleport, jeśli gramy 1v2 na bocie lub chcemy często gankować. Ignite zwiększy nasz output damage i pozwoli zabezpieczać kille. Flash przyda nam się do ucieczki lub gonitwy, jeśli nasze E nie wystarczy.


Item build
+ x3

Core
+ -> + +

  • Mecury lub Tabi
  • – zależnie od CC posiadanego przez przeciwny team. Jesli mają oni team ze sporym AD (np. top Jayce, Kha’Zix Mid, Caitlyn ADC) to składamy Tabi.
  • The Black Cleaver - świetny przedmiot ofensywny, dający nieco HP. Idealny na postacie składające armor. (np. Shen, Malphite)
  • Warmog – aktualnie najlepszy item defensywny. Obowiązkowo na naszym krokodylu.
  • Sunfire Cape - fajnie komponuje się z naszym ultimate. Daje sporo hp i armora. Warto składać.


Gameplay – tips & tricks

Podczas gry na linii, od trzeciego poziomu możesz bezpiecznie obijać przeciwnika. Robimy dash do niego z E, szybko stunujemy z W, używamy Q i od razu uciekamy naszym dashem.
W teamfightach staraj się dotrzeć do przeciwnego AD Carry za pomocą podwójnego dasha i zestunować go. Znacznie ułatwi to szybkie sfocusowanie go.
Podczas walki staraj się używać umiejętności po naładowaniu 50 pkt. furii.
Renekton nie jest świetnym inicjatorem. Ma stuna tylko na 1 osobę, w dodatku poprzez auto atak. Inicjację zostawmy komuś z AoE CC.