Welcome to Bot & Hack MMO Site. . If this is your first visit, we encourage you to create an account. >>
Rejestracja

Welcome to the MMO Cheatres Team, one of the biggest Bot & Hack forums for MMO games. We recommend you created an account
Witamy na forum MMO Cheatres Team, na jednym z najwiekszych o tematyce Bot&Hack do gier MMO. Zachecamy do rejestracji i udzielania sie w społeczności.

Linki sponsorowane
Pokaz wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  LordVaderek
  LordVaderek jest nieaktywny
  Najlepszy
  Awatar LordVaderek

  Dolaczyl
  May 2012
  Postow
  1 213
  Przydatne Thanks Given 
  6
  Przydatne Thanks Received 
  783
  Nagrodzony w
  71 Posts

  Mega poradnik, build Aatrox – Ostrze Darkinów

  Po niedawnym wprowadzeniu Lissandry, Riot zapowiada nam nowego bohatera, który z pewnością niedługo dołączy do nas na Polach Sprawiedliwości. Aatrox to żądny krwi wojownik, który wkracza do świata League of Legends. Jego umiejętności kosztują go zdrowie, podobnie jak niedawno wprowadzonego Zac-a oraz dobrze znanego nam Dr Mundo. Według twórców gry postać przeznaczona będzie na górną aleje, jednak jak będzie w rzeczywistości to z pewnością zweryfikują gracze.
  Opis umiejętności:
  Studnia Krwi(passive) – Część kosztów zdrowia przechowywane jest w Studni Krwi. Gdy Aatrox nie walczy, studnia wysycha. Gdy postać straci całość punktów zdrowia, może je zregenerować o wartość życia przechowywaną w Studni Krwi.

  Mroczny Lot – Aatrox wzbija się w powietrze i uderza w wybrane miejsce. Przeciwnicy znajdujący się w zasięgu zostają podrzuceni w górę oraz otrzymują obrażenia.

  Żądza Krwi – Aatrox leczy się co trzeci uderzenie. Aktywowanie Żądzy Krwi powoduje włączenie Ceny Krwi. Cena Krwi – co trzeci atak zadaje dodatkowe obrażenia zamiast leczyć Aatrox-a. Aatrox traci zdrowie w zależności od zadanych obrażeń.

  Ostrza Udręki – Aatrox atakuje w lini, zadając obrażenia oraz spowalniając wrogów. Jeśli trafi przeciwnika, odnawia mu to nieco zdrowia.

  Maskara – po aktywowaniu Aatrox zadaje obrażenia wrogą w około. Na czas trwania umiejętności zyskuję również premie do zasięgu oraz szybkości ataku. Ta umiejętność nie kosztuje Aatrox-a zdrowia.


  Linki sponsorowane
  MMORPG Gry to Moja Moja Pasja
  Pomogłem daj przydatne

 2. Wolne miejsce Reklamowe
 3. #2
  rydzykowo
  rydzykowo jest nieaktywny
  >>>>VIP<<<<<
  Awatar rydzykowo

  Dolaczyl
  Feb 2010
  Postow
  903
  Przydatne Thanks Given 
  12
  Przydatne Thanks Received 
  547
  Nagrodzony w
  51 Posts

  Odp: Mega poradnik, build Aatrox – Ostrze Darkinów

  Aatrox jest trochę zapomnianym czempionem. Tuż po wyjściu trafił nawet do LCSu, ale po lekkich nerfach i zmianach na metę tanków nie jest już tam grywany. Aatrox jest silny zarówno na topie, jak i w jungli, lecz w tym poradniku chciałbym się skupić na górnej alei. Cechą charakterystyczną tego czempiona jest jego spory sustain i zależność od możliwości auto atakowania wroga. Posiada zarówno twardy crowd control, jak i duże zadawane obrażenia. Nie jest jednak tankiem i nie powinien być nigdy jako tank postrzegany, dlatego też wymaga przeniesienia tej tankowości na inne pozycje. Aatrox świetnie skaluje się do late game’u i może służyć jako dodatkowe źródło obrażeń i zagrożenie dla wrogich carry. Nie oznacza to jednak, że jest bezsilny na linii, gdy jego pasyw jest dostępny może z łatwością mierzyć się nawet z najsilniejszymi lanerami pokroju renektona.
  Zalety:
  • Dobry sustain
  • Świetna przeżywalność dzięki pasywce
  • Duże obrażenia
  • Szybkie niszczenie wież dzięki bonusom do attack speeda
  • Porządne crowd control
  • Możliwość baitowania wroga
  • Potężny late game

  Wady:

  • Nieco squishy we wczesnych fazach rozgrywki
  • Przeciętna przydatność w teamfightach
  • Słabe obrażenia zasięgowe
  • Tragiczny spadek mocy bez naładowanego pasywu
  • Podatny na ataki w early
  • Kiedy zostanie z tyłu, bardzo ciężko mu się odbić

  RUNY:
  Obrażenia od Ataku – Jedyna możliwa opcja, Aatrox opiera się na auto atakach, więc te quinty dają mu najlepsze bonusy.
  Pancerz – Te runy to must have przeciwko AD postaciom, a dodatkowy pancerz zawsze jest przydatny, kiedy gramy Aatroxem, który musi zmniejszać dystans pomiędzy nim, a jego wrogami.
  Regeneracja Zdrowia na poziom – Jeśli wiemy, że wróg nie będzie nas dopuszczał do minionów, lub nie mamy zamiaru się z nim obijać na linii, to te runy pomogą w last hitowaniu i obijaniu przeciwnika za pomocą E.
  Obrażenia od Ataku – Aby osiągnąć pełny potencjach Aatrox potrzebuje jak najwięcej AD, te runy pomagają mu we wczesnej agresji.
  Przebicie Hybrydowe – Jeśli spodziewamy się, że wróg będzie budował dużo pancerza, lub chcemy zjadać wrogich tanków w late game, to te runki są idealne.
  Odporność na Magię – Przeciwko top lanerom opartym na obrażeniach magicznych, lub po prostu zawsze gdy nie mamy wariantu skalującego.

  MASTERKI:
  Standardowa

  Zazwyczaj najlepsza opcja. Wspomaga każdą możliwą zaletę Aatroxa i daje mu największą swobodę w komponowaniu swojego buildu.
  Defensywna

  Kiedy spodziewamy się przegrać topa, lub musimy służyć jako semi-tank w naszej drużynie, to drzewko jest najlepszym rozwiązaniem.

  UMIEJETNOSCI:
  – Studnia Krwi – Bierna: Używając umiejętności, która kosztuje zdrowie, Aatrox przechowuje zadane sobie obrażenia w Studni Krwi. Po otrzymaniu śmiertelnych obrażeń używa krwi ze studni i przywraca sobie zdrowie. Ponadto Aatrox zyskuje 0,6 / 0,7 / 0,8 / 0,9 / 1,0 / 1,1% prędkości ataku za każde 2% wypełnienia studni.
  Najbardziej irytujący dla przeciwników skill w asortymencie Aatroxa. Co 225 sekund mamy możliwość regeneracji swojego zdrowia w chwili śmierci o zgromadzoną ilość. To jednak nie jest wszystko. Zdolność ta zapewnia potężny bonus do szybkości ataku i kluczowe jest, aby grając Aatroxem ciągle mieć zapełniony pasek Studni Krwi. Właśnie to, czy dany gracz utrzymuje zapełniony swój pasek „many” oddziela go od słabych Aatroxów.

  – Mroczny Lot – Aktywna: Aatrox unosi się w powietrze i ląduje w wybranym miejscu, zadaje obrażenia i podrzuca okolicznych wrogów.
  Nasz system ucieczki, inicjacji, pogoni i nasze najlepsze cc. Nic dodać, nic ująć – idealny skill dla bruisera, który ma za zadanie wyeliminować wskazany cel.

  – Żądza Krwi – Wyłączona: Aatrox przywraca sobie zdrowie co trzeci atak. Kiedy Aatrox posiada mniej niż 50% zdrowia uzdrowienie jest trzykrotnie większe.
  Cena Krwi Włączona: Aatrox zadaje dodatkowe obrażenia co trzeci atak tracąc przy tym zdrowie.
  Wspaniałe, nieskończone źródło zdrowia, które wspomaga automatycznie, wraz z last-hitowaniem. Zdolność, dzięki której można zaskoczyć wroga i przeżyć walkę, z której żadna inna postać nie uszłaby żywo. Ofensywny rodzaj tego skilla jest używany rzadziej, przez niektórych praktycznie wcale. Jest to ogromny błąd. Cena Krwi (Blood Price) w połączeniu z dodatkowymi obrażeniami zapewnianymi przez naszą itemizację drastycznie wzmacnia nasz burst.

  – Ostrza Udręki - Aktywna: Aatrox uwalnia przed sobą moc swojego ostrza, zadaje obrażenia wszystkim trafionym wrogom i spowalnia ich o 40%.
  Zdolność, która jest jedynym sposobem na zadanie obrażeń bez narażanie siebie. Pozwala na last hitowanie z bezpiecznej odległości, zadaje porządne obrażenia przeciwnikom i pomaga w pogoniach dzięki silnemu spowolnieniu. Jej najważniejszą cechą jest to, że zadaje obrażenia magicznę, przez co trudno jest się zasłonić przed obrażeniami Aatroxa za pomocą surowego pancerza.

  – Masakra – Aktywna: Aatrox wysysa krew swoich przeciwników i zadaje obrażenia wszystkim wrogim bohaterom w pobliżu.
  Ponadto na 12 sekund Aatrox otrzymuje dodatkową prędkość ataku i zwiększony zasięg podstawowych ataków o 175 (325 łącznie)
  Wszechstronne, mocnarne ulti. Ma wiele zastosowań, ale najlepiej działa jako narzędzie do zwiększenia burstu przeciwko pojedynczym celom. Często przeciwnicy nie doceniają możliwości pojedynkowania się Aatroxa i atakują all-in, tymczasem pan Darkin dzięki tej ultimce zwiększa swój attack speed i dzięki W regeneruje swój zasób punktów życia szybciej, niż wróg może mu go uszczuplać. Warto także używać tej zdolności do niszczenia wież, jako że ma mały cooldown, a bonusowa szybkość ataku umożliwia bardzo skuteczny push.

  GRA:

  Kolejność rozwijania umiejętności
  R > E > W > Q
  Takie ustawienie zapewnia największą siłę w przedłużających się pojedynkach na linii, oraz czyni z Aatroxa naprawdę silnego lanera.
  E jest maksowane jako pierwsze, ponieważ to jedyny nuke, jaki posiada Aatrox, ważne jest aby zadawał jak najwięcej obrażeń i aby był dostępny jak najczęściej.
  Maksowanie W jako drugą zdolność daje Aatroxowi większą moc w wymianach, lepszy sustain i potężniejsze obrażenia.
  R > E > Q > W
  W tej wersji skill orderu Aatrox jest bezpieczniejszy, jego Q jest dostępne częściej, więc ryzyko śmierci poprzez gank jest znacznie mniejsze. W tym wypadku jednak tracimy trochę mocy w pojedynkach.
  Można jednak maksować w ten sposób skille, jeśli czujemy się bardzo silni i nie potrzebujemy dodatkowych obrażeń, a sposobów na złapanie celu. Częściej dostępne cc, to wspaniały sposób na uprzykrzanie życia naszemu oponentowi.

  Summoner Spells
  +
  Moim zdaniem jedyna opcja. Bezpieczny Flash i dodatkowe obrażenia z Ignite.
  +
  Można spróbować grać z teleportem, jeśli chcemy zapewnić trochę globalnej prezencji, lub działać jako split pusher. Na solo queue niekoniecznie dobre rozwiązanie.

  ITEMY:

  Przedmioty startowe  Aktualnie tarcza daje nam najfajniejsze możliwe statystyki i jest zawsze dobrym wyjściem. Jednak zbliża się jej dość srogi nerf. Sądzę, że ostrze będzie więc lepszym rozwiązaniem w większości sytuacji, poza bardzo defensywnymi liniami. Trzeci wariant, czyli podwójny koralik jest opłacalny, kiedy chcemy grać defensywnie i spokojnie zbudować na jego podstawie Tiamat. Żółty trinket, to oczywistość, darmowy ward jest zawsze dobry.

  Mid


  Jest to bardzo wszechstronny build, który daje nam wszystko czego potrzeba. Tiamat daje nam możliwość szybkiego pushu i nadrabia braki w obrażeniach obszarowych u Aatroxa. Daje także sporo survi. Alternatywny build jest wyjściem przeciwko postaciom o obrażeniach magicznych.

  Itemy

  Taki zestaw itemów czyni z nas zagrożeniem dla wrogich carry, ale także wytrzymałą bułą, która może dużo przeżyć. Guardian Angel daje Aatroxowi praktycznie potrójne życie i jest niesamowicie silny z racji tego ile w teamfightach może zdziałać trzech Aatroxów.


  Alternatywa dla Hydry. Daje znacznie większe obrażenia zadawane pojedynczemu celowi, kosztem wave clearu. Kiedy brakuje w waszym teamie porządnego ad carry, to można nawet stackować bloodthirstery dla maksymalnych obrażeń.
  Buty przeciwko heavy ad teamom, raczej nie polecam z racji braku tenacity. Działają jednak dobrze przeciwko teamom jak Renekton+Yasuo+Lee Sin+Caitlyn.
  Dobre jako zamiennik dla Guardian Angela/Randuina, kiedy liczy się dla nas pokonanie konkretnej postaci AP, o dużych obrażeniach ze swego combo.
  Zamiennik dla Hydry, kiedy gramy przeciwko tankowi o ogromnej ilości punktów zdrowia. Botrk daje Aatroxowi mnósto korzyści i jest bardzo solidnym itemem przeciwko specyficznym oponentom.
  W późnych stadiach rozgrywki zawsze kupujcie ten item zamiast butów, daje ogromne korzyści Aatroxowi i znacznie zwiększa jego potencjał w teamfightach. Można go też zbudować zamiast któregoś z itemów defensywnych, kiedy czujecie że nie potrzebujecie dodatkowego survi.
  Kiedy gracie przeciwko heavy ap teamom, ten item daje bardzo dobre statystyki i aktyw. Jest odpowiednią alternatywą. Aatrox w dodatku specjalizuje się w balansowaniu na niskim poziomie zdrowia, dzięki czemu dobrze wykorzysta efekt pasywny itemu.

  Early game
  Zależnie od przeciwnika stosuję dwie taktyki:
  1. Agresywne farmienie i zone’owanie przeciwnika od minionów. Aatrox po zdobyciu przewagi jest nie do zdarcia i należy to wykorzystać. Można spokojnie pchać linię i karać wroga za każdą próbę last hitowania, gdyż w razie ewentualnego ganku zawsze mamy dostępne Q.
  2. Defensywne farmienie na odległość za pomocą E i próby obniżenia zdrowia przeciwnika do tego stopnia, żeby można było bezpiecznie w niego wskoczyć i wyprowadzić kilka szybkich ataków. Dzięki takiemu zachowaniu minimalizujemy możliwości ataku naszego oponenta i zbieramy potrzebne złoto aby zyskać przewagę w późniejszej fazie rozgrywki.

  Mid game
  Kiedy zaczynają się pierwsze walki o objectivesy najlepiej jest pozostać na topie i split-pushować. Jeśli mamy przewagę, to bardzo często wróg musi wysłać 2-3 graczy aby nas powstrzymać, dlatego możemy bezpiecznie spychać wieże. Jeśli zaś trochę odstajemy, to dobrze jest trzymać się z drużyną i zdobyć kilka asyst, zabić smoka czy zburzyć wieżę na innej linii. W tej fazie gry Aatrox trochę słabnie, nie ma tak mocnych obrażeń jak w early, bo jego E już dawno jest zmaksowane, ani nie dotarł jeszcze do kluczowych itemów, które pozwolą mu zniszczyć każdego w pojedynku 1v1.
  Late game
  W late Aatrox staje się postrachem dla wrogich carry. Powienien zostawić obronę tyłów junglerowi i supportowi i samemu ruszyć na tyły wroga. Co oczywiście nie znaczy, że należy się na ślepo wbijać w środek wrogiej drużyny. Najlepiej jest zaatakować z flanki, wskoczyć w dany cel i zadać mu jak najwięcej obrażeń. Dzięki lifestealowi, leczeniu z W i szybkości ataku, którą Aatrox dysponuje bazowo może on przeżyć przez te kilka sekund, w ciągu których jego drużyna za nim podąży.Innym możliwym scenariuszem jest zasadzka na pojedynczy cel, wtedy Aatrox powinien przygotować sobie 2 stacki Ceny Krwi (W) i użyć niszczącego kombo – Q>R>E z ciągle aktywnymi dodatkowymi obrażeniami z W. Mało kto jest w stanie przeżyć czas wybicia w powietrze z Q przy takiej nawałnicy obrażeń, zwłaszcza jeśli sojusznicy Aatroxa są w pobliżu.
  Jeśli posiadamy build oparty na Hydrze, to powinniśmy w odpowiednich sytuacjach próbować split pushu (czy jeśli wolicie rozwidlonego nacierania ;p) jednej z linii. Jest to opłacalne, jeśli możemy pokonać dowolnego z przeciwników w sytuacji 1v1, lub jeśli mamy teleport.  • Po drodze na linię napełniaj choć częściowo pasek Studni Krwi uderzając creepy w jungli.
  • Pamiętaj, że kształt skillshota E jest dość wyjątkowy i należy nieco inaczej ustawiać kąt strzału w przypadku ruchomego celu.
  • Twoje ulti zwiększa także zasięg ataków, więc możesz to wykorzystać do zadania obrażeń zza minionów, podczas gdy wróg będzie przez nie blokowany.
  • Jeśli masz zakupionego Guardian Angela, bądź zostaniesz zultowany przez Zileana, to te efekty zostaną zużyte przed twoim pasywem. Dzieki temu nie stracisz swojego zapełnionego paska Studni Krwi.
  • Przed zainicjowaniem pojedynku zawsze uderz dwukrotnie miniony, aby mieć gotowy efekt z W i przełącz je na tryb dodatkowych obrażeń dla zmaksymalizowania burstu. W trakcie walki najlepiej jest wrócić do systemu leczącego, aby zwiększyć przeżywalność, jeśli obawiasz się o swoje życie.
  • Podczas split pushowania używaj ulti do zwiększania attack speedu i szybszego niszczenia wież.
  • Pamiętaj, że twoje E i ulti zadają obrażenia magiczne (w sumie około 650 obrażeń) i działają natychmiast, pozwala to burstować opancerzone cele szybciej niż by się tego spodziewały.
  • Twoje Q zostanie przerwane przez knock upy, bądź śmierć. Inne efekty cc otrzymasz dopiero po wylądowaniu.
  • Możesz anulować 3 sekundową stazę swojego pasywu poprzez rozkaz ruchu już po jednej sekundzie. Utracisz wtedy resztę leczonego zdrowia.
  Pomogłem daj piwko:)
  Masz anty pisz na pm nie spamuj w temacie:)

 4. #3
  MrTony
  MrTony jest nieaktywny
  Początkujacy
  Awatar MrTony

  Dolaczyl
  May 2014
  Postow
  11
  Przydatne Thanks Given 
  0
  Przydatne Thanks Received 
  0
  Nagrodzony w
  0 Posts

  Odp: Mega poradnik, build Aatrox – Ostrze Darkinów

  thx nice poradnik byle tak dalej

 5. #4
  MrTrololo679
  MrTrololo679 jest nieaktywny
  Początkujacy
  Awatar MrTrololo679

  Dolaczyl
  Jul 2014
  Postow
  10
  Przydatne Thanks Given 
  1
  Przydatne Thanks Received 
  0
  Nagrodzony w
  0 Posts

  Odp: Mega poradnik, build Aatrox – Ostrze Darkinów

  Świetny poradnik na pewno sie przyda :)

 6. #5
  atrox
  atrox jest nieaktywny
  Początkujacy
  Awatar atrox

  Dolaczyl
  Oct 2014
  Postow
  9
  Przydatne Thanks Given 
  0
  Przydatne Thanks Received 
  0
  Nagrodzony w
  0 Posts

  Odp: Mega poradnik, build Aatrox – Ostrze Darkinów

  fajnie napisane, ładnie wypunktowałes zalety i wady. pozdarwaim

 

 

Podobne watki

 1. Zac- Mega poradnik, opis postaci, build
  By LordVaderek in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 14th July 2014, 16:37
 2. Kha'Zix - Mega poradnik, opis postaci, build
  By LordVaderek in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 1st March 2014, 14:20
 3. Aatrox - Mega poradnik, build
  By BlikeR in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 6th July 2013, 12:29
 4. Lux - Mega poradnik, opis postaci, build
  By LordVaderek in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 1st December 2012, 20:56
 5. Jax - Mega poradnik, opis postaci, build
  By LordVaderek in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 1st December 2012, 19:55

Tagi dla tego watku

Uprawnienia umieszczania postow

 • Nie mozesz zakladac nowych tematow
 • Nie mozesz pisac wiadomosci
 • Nie mozesz dodawac zalacznikow
 • Nie mozesz edytowac swoich postow
 •