Hello there, is this your first visit?
Rejestracja

Witamy na forum MMO Cheatres Team, na jednym z najwiekszych o tematyce Bot&HAck do gier MMO. Zachecamy do rejestracji i udzielania sie w społeczności.

Pokaz wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Axaros
  Axaros jest nieaktywny
  Profesionalista Awatar Axaros
  Dolaczyl
  Mar 2009
  Lokalizacja
  Z Chaosu
  Postow
  1 371
  Przydatne
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Crafting (Zbieractwo) Autor: Hetman

  Crafting (Zbieractwo)
  Autor: Hetman

  System gromadzenia materiałów (gathering) w Aion nie różni się radykalnie od tego stosowanego w innych grach MMORPG. Każdy wyszczególniony w grze surowiec może zostać zebrany, jeśli tylko gracz osiągnie odpowiedni do tego poziom w kompetencji zbieracza. Rodzaje zbierania są dwa: extract vitality z naziemnych przedmiotów i extract aether z powietrznych. Dopóki nie zostaniecie Daevas możecie rozwijać wyłącznie gathering naziemny, którego poziom zostanie przekształcony w extract vitality w momencie awansu. Interfejs składa się z 2 linii: sukcesu i porażki. Rozpoczynamy zbieranie klękając na przedmiot (roślinę). Jeśli linia porażki wypełni się pierwsza, operacja jest fiaskiem. Różnica pomiędzy poziomem potrzebnym do zebrania przedmiotu i poziomem zbieracza determinuje procent sukcesu, jak również czas operacji.  Podstawowe zasady zbierania:

  1.Gracz będzie mógł zebrać jedynie surowce na jego lub niższym poziomie. Surowce poza zasięgiem zbioru mają ich nazwę napisaną na czerwono.
  2.Każdy surowiec można będzie zbierać kilkakrotnie (trzy jeśli chodzi o "naziemne" i pięć jeśli mówimy o aetherze), za wyjątkiem kamieni szlachetnych, gdzie tylko jedna próba jest dozwolona.
  3.Te liczby prób są sumą absolutną i nie zależy ani od ilości graczy, ani od czasu. Np. gracz X będzie próbował zebrać roślinę cztery razy bez powodzenia i zrezygnuje, tydzień później inny gracz trafi na tę samą roślinę i po jednym zbiorze ona zniknie.
  4.Miejsca występowanie surowców są stałe.
  5.Jeśli osiągniecie poziom Daeva, nie będziecie mogli zbierać surowców w ten sam sposób jak „zwykli” ludzie.
  6.Zbierając surowce, powiększacie swoje doświadczenie w tej dziedzinie, a także otrzymujecie level exp.

  Linki sponsorowane


  Aether jest obecny we wszystkich istniejących przedmiotach na Atreii. Jego rola jest na tyle ważna, by wyznaczył on różnice pomiędzy ludźmi i Daevas – ci ,którzy są zdolni do panowania nad aetherem, i ci którzy nie są. „Boska Moc”- „Divine Power” również jest formą tego aetheru, który uwalnia się z chwilą śmierci przeciwnika.

  Kompetencję zbierania można podzielić na dwa rodzaje, biorąc pod uwagę poziom gracza: zbieranie przez człowieka i przez Daevas. Wśród tych ostatnich istnieje podział na trzy typy biorące pod uwagę właśnie zdolności manipulowania aetherem.
  Zdolność zbierania ludzkiego.
  zbieranie ręczne. Max lvl 49.

  Gracze w przedziale leveli od 1 do 9 uważani są za ludzi.
  W związku z tym dysponują oni jedynie ludzką metodą zbierania – zbieranie ręczne. Nawet jeśli używana będzie ona bardzo krótko (gracz staje się Daevas wraz z osiągnięciem levelu 10), to ważne jest, by zdobyć w niej jak największy (zalecane 10-15) poziom, gdyż zostanie on przeniesiony na Daevas. Podczas zbierania materiałów widzimy odpowiednie wskaźniki informujące nas o powodzeniu czynności. Niebieski kolor symbolizuje powodzenie, natomiast kolor żółty przeciwnie - niepowodzenie.

  Zdolność zbierania Daevas – czerpanie siły witalnej, pozyskiwanie aetheru i zamiana surowców. Max lvl umiejętności to 99.

  Wyjątek stanowi umiejętność przekształcenia, jego poziom nie został określony.

  Gracze otrzymują zdolność manipulowania energią zawartą w aetherze wraz z osiągnięciem poziomu Daevas. Począwszy od tego momentu można będzie zbierać również surowce zawieszone w powietrzu (zdolność latania). W związku z tym, że Daevas nie może używać ludzkiej kompetencji zbierania ręcznego surowców, dane mu są dwie inne możliwości.
  Pozyskiwanie aetheru. Maksymalny lvl nie jest ograniczony.


  Jest to zupełnie nowa zdolność, którą zaczyna się rozwijać od levelu 1, zostając Daevas. Różnica i trudność zarazem polega na tym, iż aether pojawia się jedynie w powietrzu. Cząstki aetheru mają te same właściwości, co normalne surowce. Zbierając aether można trafić na kamień szlachetny , jak i na kawałek drewna. Zależy to jedynie od szczęścia. Zbierając aether nie zapomnijcie nigdy o jednej rzeczy! W powietrzu czas waszego lotu jest ograniczony i gdy się on skończy, spadniecie jak kamień w wodę.
  Ponieważ aether jest esencją wszystkich surowców, doświadczeni Daevas mają możliwość przekształcenia go w potrzebne im materiały. Zdolność tę uzyskuje się, ucząc się odpowiednich przepisów i recept. Można je będzie kupić u przeznaczonego do tego celu NPC.

  Aktualnie można wyróżnić dziewięć surowców:

  Zioła
  Surowiec podstawowy w alchemii. Spotykany w lasach i na łąkach.

  Kwiaty
  Znaleźć je można na tych samych terenach co zioła. Używane są głównie przez krawców.

  Owoce
  Nieodzowne w każdej kuchni. Smaczne i zdrowe.

  Drewno
  Surowiec dla każdego stolarza.

  Minerały
  Znajduje je się w górach, grotach i kopalniach. Stosowane u płatnerzy i kowali.

  Kamienie szlachetne
  Zawsze w pobliżu minerałów, ich główny użytkownik to jubiler.

  Muszle i małże
  Zbierane w płytkiej wodzie, są bardzo poszukiwane przez wykwintnych kucharzy.

  Ryby
  Spotykane w jeziorach i rzekach, wzbogacają menu dobrego kucharza.

  Aether
  Spotykany wszędzie tam, gdzie lot jest możliwy. Można go przekształcić na wszystkie potrzebne surowce i jest używany przez wszystkich specjalistów.

  Mapy występowania surowców w krainie Elyos:
  Mapy występowania surowców w krainie Asmodians:
  Tabela materiałów zawierająca ich nazwy, rodzaj, poziom (od którego stają się użyteczne), profesję craftingu w której są potrzebne oraz powiązane z nimi questy:

  Wrażenia i wnioski beta testerów Aion:

  Zbieractwo okazało się łatwiejsze, niż większość oczekiwała. Poziom kompetencji wzrastał bardzo szybko. Kilka godzin wystarczyło by osiągnąć poziom 90. Jako rzecz interesującą odnotowano, że umiejscowienie surowców w terenie szło w parze ze strefami gry na tym samym poziomie gracza...
  Ostatnio edytowane przez Axaros ; 23rd May 2011 o 12:29

 2. Wolne miejsce Reklamowe
 3. #2
  Axaros
  Axaros jest nieaktywny
  Profesionalista Awatar Axaros
  Dolaczyl
  Mar 2009
  Lokalizacja
  Z Chaosu
  Postow
  1 371
  Przydatne
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Odp: Crafting (Zbieractwo) Autor: Hetman

  Celem niniejszego artykułu jest zapoznanie czytelnika z sześcioma podstawowymi formami craftu. W tej dziedzinie nie ma ograniczeń klasowych i jedna postać może rozwijać dwie lub więcej specjalności.

  Na wstępie kilka słów o surowcach. Wiadomo, iż bez odpowiedniego zaopatrzenia każda manufaktura skazana jest na plajtę. W tej domenie Ken Choi (kierujący ekipą deweloperów NCSoft pracujących nad Aion) zapowiedział, że rewolucji nie będzie. System gromadzenia materiałów zbliżony będzie w swojej formie do tych, znanych nam z innych gier MMORPG (WoW, Lineage2, DAOC ...). Głównymi źródłami będą:

  - pojawiające się losowo na terenie całego obszaru, w tym również w Abyssie, złoża minerałów i plantacje roślin - rozwiniecie zdolności "extract" jest konieczne.
  - wszelkiego typu drop-y z mob-ów.
  - wyspecjalizowane sklepiki, oraz oczywiście handel wymienny pomiędzy graczami.
  Teraz, gdy wiecie już w jaki sposób zdobyć zaopatrzenie pozostaje Wam zdecydować się na „zawód”, który chcielibyście wybrać. Weaponsmith, armorsmith, alchemy lub workmanship, a może sewing/tailoring lub cooking. Wybór jest szeroki i po podjęciu decyzji zacznijcie od zlokalizowania odpowiednich instruktorów.

  Znajdują się oni w stolicy każdej z frakcji. W pobliżu każdego z nich znajdziecie również odpowiedni dla niego warsztat i sklepik z podstawowymi składnikami i "design - recepis-ami".
  Kilka słów na temat dostępnych specjalizacji


  Armorsmith
  Ta specjalizacja pozwoli Wam tworzyć zbroje pancerzowe i kolczugi. W tym celu potrzebna będzie kuźnia i oczywiście, między innymi, duże ilości metalu.

  Weaposmith
  Pozwala na wytwarzanie broni, posiadającej w swojej kompozycji metal, tak więc łuki i inne drewniane przedmioty kaźni są wykluczone z tego fachu. Miejsce pracy to także kuźnia.

  Alchemy
  Praca w tym fachu to tworzenie szerokiej gamy eliksirów magicznych, od zwykłych napojów leczących poczynając, a na super-wzmacniających kończąc. Produkcja kamieni zwiększających statystyki, jak również broni (orby i księgi) dla magów. Alchemik do swojej dyspozycji ma laboratorium chemiczne. Specjalność bardzo poszukiwana i ten z Was, który się na nią zdecyduje, na pewno nie będzie narzekał na brak pracy. Najwięksi amatorzy tych trunków to tzw. „tanki”, wojownicy walczący w kontakcie.

  Workmanship
  Jego specjalność to drewno. Potrzebujecie łuk, kuszę, drewniane maczugę lub magiczny staff – to Wasz człowiek. Ale również w jego rękach tworzona będzie cala Twoja biżuteria.  Sewing/Tailoring
  Podobnie jak armorsmith, z tym ze operuje się na skórze i tkaninach.

  Cooking
  Tworzy głównie mikstury dające bonusy krótkoterminowe. Przepisy są na bazie wody, ziół..., kilku jajek, występującej fauny i oczywiście mięsa. Wraz z wzrostem doświadczenia dania będą bardziej wyrafinowane i zróżnicowane. Możecie wierzyć lub nie, lecz powiem Wam, iż kuchnia stanie się szybko bardzo popularna. A najsławniejsi światowi kucharze to... mężczyźni...
  Rozwinięcie craftu nie jest skomplikowane, osobiście wybrałem drogę "work order", prac proponowanych przez instruktora craftu i w kilka godzin gry nabiłem 200 w alchemy. Potrzeba jedynie czasu, cierpliwości i kinah . Na przykład na przejście z 200 na 300 potrzeba około 1 mln kinah.
  Ostatnio edytowane przez Axaros ; 23rd May 2011 o 12:26

 4. #3
  vonBaca
  vonBaca jest nieaktywny
  Początkujacy
  Dolaczyl
  Dec 2007
  Postow
  20
  Przydatne
  0
  Thanked 0 Times in 0 Posts

  Odp: Crafting (Zbieractwo) Autor: Hetman

  Ten kto pisal ten poradnik to jakis kretyn, idiota, czy skonczony debil? Wiesz jak dziala takie migajace gowno na ludzi ktorzy maja podatnosc do padaczki? nie wiem dlaczego w ogole admini toleruja takie popieprzone posty - przeciez tego po pierwsze nie da sie czytac po drugie cholernie szkodzi zdrowiu. Palant, ktory umiescil tak pierdolniety post powiniene miec zakaz uzywania klawiatury co skutkowaloby jednym idiota mniej w spolecznosci internetowej.
  -vB-

 

 

Podobne watki

 1. Crafting
  By Axaros in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 5th February 2010, 16:27
 2. Zbieractwo
  By Pan Strugi in forum Poradniki
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 9th August 2009, 01:59

Tagi dla tego watku

Uprawnienia umieszczania postow

 • Nie mozesz zakladac nowych tematow
 • Nie mozesz pisac wiadomosci
 • Nie mozesz dodawac zalacznikow
 • Nie mozesz edytowac swoich postow
 •