Firma Activision Publishing zdradziła w najnowszym raporcie finansowym, że beta gry Destiny od studia Bungie Software rozpocznie się w lipcu bieżącego roku, przy czym w pierwszej kolejności zagrają posiadacze konsol marki PlayStation. Pierwotnie testy miały odbyć się na początku roku, ale wraz z ogłoszeniem daty premiery (tytuł ukaże się 9 września na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboksie 360 i Xboksie One) poinformowano, że przełożono je na lato. Jednocześnie wydawca wyjawił swoje oczekiwania – nowa sieciowa strzelanka FPP od twórców serii Halo ma stać się najlepiej sprzedającą się nową marką w ramach zamówień przedpremierowych. Nie powinno to dziwić, gdyż, jak wspominaliśmy wczoraj, produkcja i marketing Destiny pochłoną około pół miliarda dolarów.
W bieżącym roku światło dzienne ujrzą trzy mocne tytuły ze stajni Activision.

Destiny w skrócie:
  • Nowa gra studia Bungie Software – twórców serii Halo
  • Produkcja i marketing pochłonie około 500 mln dolarów
  • Tytuł ukaże się 9 września na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One


„Mamy bardzo silną linię produktów na ten rok, począwszy od premiery Destiny 9 września, gry która, jak wierzymy, stanie się naszą kolejną, wartą miliardy dolarów marką, i będzie największym debiutem nowego IP w historii” – stwierdził Bobby Kotick, szef firmy Activision .

Linki sponsorowane


Krótko pisząc, oczekiwania wobec produkcji są wielkie – gracze liczą na świetną pozycję, a wydawca na duży zarobek (w przypadku całej marki, gdyż według szacunków analityków, koszty produkcji i marketingu zwrócą się dopiero przy sprzedaży 15-16 mln egzemplarzy, co jest raczej mało prawdopodobne, jeżeli chodzi o debiutujące IP).
Przypominam również, że Destiny, pomimo iż będzie sieciowym FPS-em, zaoferuje także możliwość zabawy graczom preferującym samotną rozgrywkę. Deweloperzy w połowie 2013 roku obiecali, że przygotowują zadania dopasowane do różnych osób i stylów gry. Mimo wszystko rdzeniem produkcji będzie multiplayer.