Wyczekiwany space-sim Davida Brabena i jego studia Frontier Developments - Elite: Dangerous - wszedł dziś we wczesną fazę Premium Beta. Jednocześnie ujawniono, że pełna wersja tych testów zostanie udostępniona 30 maja, a w międzyczasie rozpocznie się czwarty etap alfy.
Studio Frontier Developments poinformowało, że gra space-sim Elite: Dangerous weszła dziś we wstępną fazę Premium Beta, umożliwiającą zmagania w trybie single player. Pełna wersja testów zostanie udostępniona 30 maja. By załapać się do zabawy, należy wykupić jeden z zestawów dostępnych na oficjalnej stronie produkcji. Pamiętajcie jednak, że wejściówki do Premium Bety przyznawane są tylko w edycji gry za 120 euro (około 500 zł) i najdroższej, za 240 euro (około 1000 zł). Osoby, które wsparły swego czasu tytuł na Kickstarterze znajdą niezbędne informacje dotyczące uczestnictwa w PB w tym miejscu. Jednocześnie ujawniono, że wkrótce gra otrzyma także ostatni, czwarty etap alfy (zaawansowana alfa w czasie wczesnej bety – takie rzeczy tylko w space-simach), który doda dwa tryby podróżowania szybciej niż światło (super-cruise w obrębie jednego systemu oraz hyperspace dla przemieszczania się między systemami), a także mapę Drogi Mlecznej z 400 mld systemami gwiezdnymi.

Linki sponsorowane


Niestety nie ujawniono dokładnego terminy startu czwartej fazy alfa, ale zapewniono, że poznamy go już wkrótce, wraz z kolejnymi informacjami. Jednocześnie ogłoszono, że dostęp do tej wersji można kupować do 25 kwietnia (edycja gry za 240 euro, zapewniająca oczywiście także wejściówkę do Premium Bety).

Po udanej akcji dofinansowania projektu, kosmiczny symulator Elite powraca na trzydziestolecie serii. W Dangerous przemierzymy kosmos jak nigdy wcześniej i to tylko od nas będzie zależało jaką drogę obierzemy.


Elite: Dangerous to space-sim tworzony przez studio Frontier Developments pod wodzą Davida Brabena (twórca kultowego Elite). Tytuł dostępny jest w ramach wcześniejszego dostępu od grudnia 2013 roku, kiedy to wystartowała pierwsza faza testów alfa. Po wersji Premium Beta przyjdzie czas na standardową betę i premierę ukończonej produkcji, której debiut powinien nastąpić jeszcze w tym roku.